Ta witryna internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarkiAkceptuję

Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie

Plac Niepodległości 1, 22-100 Chełm
tel: 82 562-76-97
fax: 82 562-76-68

email: luch@praca.gov.pl

2013-11-23

Eures

EURES (EURopean Employment Services)  Europejskie Służby Zatrudnienia

To sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy, wspierająca mobilność w dziedzinie zatrudnienia na poziomie międzynarodowym
i transgranicznym, w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Szwajcarii. Sieć EURES została powołana przez Komisję Europejską aby ułatwiać swobodny przepływ pracowników na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego poprzez:

  • międzynarodowe pośrednictwo pracy,
  • informowanie na temat warunków życia i pracy w krajach członkowskich oraz sytuacji na rynkach pracy tych krajów.

W każdym państwie przyłączonym do sieci EURES usługi świadczy specjalnie przygotowana kadra. W Polsce kadra ta składa się z Krajowego Koordynatora EURES wraz z jego asystentami oraz kierownikami liniowymi. W każdym Powiatowym Urzędzie Pracy programem zajmuje się powiatowy asystent EURES.

Usługi EURES są przeznaczone zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Na usługi te składają się działania z zakresu pośrednictwa, doradztwa, rekrutacji. Jeśli osoba chce pracować za granicą, ale obawia się wyjazdu w "ciemno", powinna zacząć szukać pracy za pośrednictwem kadry EURES.

Pracodawca, który chce zamieścić swoją ofertę w bazie EURES, musi zgłosić się do doradcy EURES. Doradca po sprawdzeniu wiarygodności i uczciwości pracodawcy wprowadza ofertę do bazy ofert. Taki sposób postępowania zabezpiecza osobę bezrobotną i poszukującą pracy przed nieuczciwymi pracodawcami. Oferty pracy za granicą, którymi dysponuje nasz urząd są wywieszane na tablicy informacyjnej, aby wszyscy zainteresowani mogli z nich skorzystać. Aby przejrzeć inne oferty pracy od europejskich pracodawców należy wejść na strony internetowe:
www.eures.europa.eu oraz www.eures.praca.gov.pl, która zawiera oferty pracy
w języku polskim. Na stronach tych znajdują się oferty pracodawców, którzy poszukują pracowników i chcą zatrudnić obcokrajowców.
Strony te dostarczają także użyteczne informacje i porady z zakresu zagadnień związanych z poruszaniem się na europejskim rynku pracy, warunkami życia i pracy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Aktualne oferty pracy EURES pod linkiem
Oferty pracy

Liczba wyświetleń: 6173

Artykuł dodany przez: PUP Chełm

Artykuł zredagowany przez: Klasura Andrzej

Projektowanie stron: mescaldesign.pl
Książka adresowa Klawisze dostępu Zadaj pytanie